Haber

Yıldırım Kaya: “Azerbaycan’dan Iğdır’a Gelen Milletvekilleri Erdoğan’a Oy İstiyor”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Twitter hesabından ” Azerbaycan Türkiye’den Iğdır’a gelen milletvekilleri Erdoğan’a oy vermek istiyor. Cumhurbaşkanlığı 2. tur oy Eğitim için gittiğim Ağrı’dan Iğdır’a gittim. Iğdır, Azerbaycan ve Nahçıvan’dan bazı vatandaşlarımız Iğdır’a gelerek, Recep Tayyip Erdoğan için oy isteyerek seçime müdahale ettiklerini öğrendim. Türkiye’nin içişlerine karışmak bizim kardeşliğimize yakışmaz.”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Azerbaycan’dan Iğdır’a gelen milletvekilleri Erdoğan’a oy vermek istiyor. Ben Ağrı’dan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri için gittiğim Iğdır’a gittim. Iğdır’a geldi, Recep Tayyip Erdoğan için oy isteyerek seçime müdahale ettiklerini öğrendim. Türkiye’nin içişlerine karışmak bizim kardeşliğimize yakışmaz” diyen Kaya, Iğdır’da vatandaşlarla bir araya geldiği görüntülerin yer aldığı videoyu paylaştı. Kaya, şunları kaydetti:

“Anladığım kadarıyla Türkiye’de sadece siyasi partilere karşı seçim çalışması yapmıyorsunuz. Özellikle Azerbaycan’dan, Nahçıvan’dan gelen milletvekilleri de buraya geliyor. Recep Tayyip Erdoğan oy vermek istediği bir gerçektir. O da İstanbul’a gelip oy istedi. Şimdi Iğdır’da Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’den daha düşük oy aldığı için Sinan Ogan’a özelde yüzde 11 oy veren Iğdır halkı şimdi Recep Tayyip Erdoğan’a, özellikle kendi ülkesi için oy veriyor. Kemal Kılıçdaroğlu’na dönecekler için oy verecekler. Nitekim Azerbaycan’daki kardeşlerimiz de kendi siyasetçilerine sahip çıksınlar. Türkiye’nin iç işlerine bu kadar karışmaya gerek yok. Hani 2018 seçimlerinde Hollanda ve Almanya’da ortalığı kasıp kavuruyordunuz Recep Tayyip Erdoğan, neden şimdi Nahçıvan ve Azerbaycan’dan milletvekillerini kendinize oy istemek için getiriyorsunuz? Utanç verici değil mi? 28 Mayıs’ta ne yaparsanız yapın kaybedeceksiniz, Kemal Kılıçdaroğlu da kazanacaktır.”

Kaynak: ANKA / Yeni

haber-sarayduzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu