Haber

Eskişehir Valisi Aksoy’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir bildiri yayınladı.

Vali Aksoy, mesajında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetin, gücünü halktan alan, gücün millete hakim olduğu bir rejim olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin Atatürk’ün önderliğinde, olağanüstü fedakarlıklarla kazanılan eşsiz zaferlerle kurulduğunu hatırlatan Aksoy, şunları kaydetti:

“İstiklal mücadelemizin en değerli miraslarından biri elbette ki Cumhuriyet’tir. Cumhuriyetin ilanı milletimizin büyük tarihinin en değerli dönüm noktalarından biridir. Değerleriyle, inancıyla yürüyen aziz milletimiz Cumhuriyetimizin kazandığı kararlılık ve kararlılık, demokrasisinden, birliğinden, beraberliğinden ve bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyecektir.” Ülkemiz barışa dayalı dış politikası, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla parlayan bir yıldız haline geldi. Türkiye Cumhuriyeti dev atılımlara imza atmış bir dünya devletidir. Bir milletin küllerinden yeniden doğmasıyla kurulan, gözümüzün ışığı Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve ikinci yüzyıla adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız, Eskişehir’i ‘Yeni Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna en güçlü şekilde taşımak için her zamankinden daha çok çalışmaktır. Başta Büyük Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. “Cumhuriyeti şükran ve şükranla anıyor, hemşerilerimizin ve tüm hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu