Haber

Bayraklı’da hobi ve meslek kursu kayıtları başladı

Farklı branşlarda düzenlediği hobi ve meslek kurslarında yüzlerce kadını bir araya getiren Bayraklı Belediyesi’nde yeni dönem kurs kayıtları başladı. 9 şubede açılacak kurslara kayıtlar tüm ilçe merkezlerinde 15 Eylül’e kadar devam edecek. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Eğlenmek ve öğrenmek isteyen tüm kadınları kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

 

9 DALDA KURSLAR

Bayraklılı kadınlara yeni hobi alanları açmak ve meslek kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, yeni dönemde yüzlerce kadına ücretsiz kurs verecek. Bu kapsamda takı-tasarım, fotoğrafçılık, ahşap boyama, makrome, tel kırma, kuaförlük, bilgisayar, protez tırnak ve cilt bakımı kursları verilecektir. Bayraklı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle düzenlenecek kurslara tüm ilçe sakinleri ücretsiz olarak katılabilecek. İlçe merkezlerinde 9 şubede açılacak hobi ve meslek kursları hakkında detaylı bilgiye 0232 345 00 63 numaralı telefondan ulaşılabiliyor. Kurs kayıtları 15 Eylül’de sona erecek.

 

EL İŞİ BAŞIMIZIN TAÇIDIR

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Toplumun her kesimine yönelik çeşitli kurslar düzenleyerek fırsat eşitliği sunuyoruz. Her yıl yüzlerce kadının öğrenmesini, sosyalleşmesini ve para kazanmasını sağlayan bu kurslardan tüm Bayraklı hemşehrilerimizin faydalanmasını diliyoruz. El sanatları başımızın tacıdır” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kumluca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu