Haber

Ali Mahir Başarır: Yeni parti kurmak çözüm değil

CHP Küme Başkan Yardımcısı Ali Uzman Başarır, CHP’den yeni parti oluşumlarının başarılı olamadığını belirterek, “Taban benim ailem için de geçerli, ne olursa olsun CHP kızsa da tepki gösterse de boşa oy veriyor” dedi. CHP’nin böyle bir tabanı var, “Yeni parti kurmak bu nedenle çözüm değil” dedi.

‘DSP DIŞINDA BAŞARI ÖRNEĞİ YOK’

Kamu TV yayınına katılma CHP’li Ali Yetenekli Başarır, seçim yenilgisini ve yeni parti tartışmalarını takdirle karşıladı. Geçmiş örnekler üzerinden konuşan Başarır, DSP dışında parti kurulmasının başarılı sonuçlar vermediğini belirterek, şöyle devam etti:

“DSP’de Ecevit de vardı. 99’da barajın altındaydık, büyük üzüntü yarattı, Deniz Bey istifa etti. Ama toplumda öyle bir rahatlık vardı ki: Partimizin lideri Bülent Ecevit, bir partinin lideri. sol parti birinci parti oldu başbakan oldu evet kaybettik ama farklı bir sol parti… Bize oy veren seçmenin büyük bir çoğunluğu DSP’ye oy verdi Bugün önümüzdeki 5 yılı sayarsak AKP 26 yıl kazandı.Öyle travmatik bir keder ki üzüldü.Bu başarının DSP’den başka örneği yok.YTP’de,Sarıgül,İnce hareketinde bu başarının örneği yok. Bu anlamda CHP güçlü bir partidir. Tabanı da olsa masraf oyunu ailem için de geçerli, CHP’ye kızsam da tepkim de olsa. CHP’nin böyle geniş bir tabanı var. Dolayısıyla yeni bir partinin kurulması bir analiz olmadığı gibi benim de kabul edebileceğim bir şey değil. Doğal olarak daha önce de bu konuda çalışan ve çalışmayı düşünen arkadaşlarımız varken duyduk ve duyduk. Daha önce de duymuştuk.” Şu anda parti içinde o kadar fazla çalışma yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu